تبلیغات متنی
خريد بک لینک در وبلاگها
خرید گیفت کارت
تعمیرات تخصصی گوشی
تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:38 | نویسنده : شهریار | بازدید : 299

طلا نیوز: معضلات خرید موبایل از بازار ایران تنها به گوشی‌های قاچاق بدون گارانتی و سودهای گزاف فروشندگان محدود نمی‌شود. دامنه این معضلات به تعمیرات گوشی تلفن‌همراه نیز کشیده شده است. حالا سیل گوشی‌های معیوب مرجوعی به کارخانه‌ها و دست‌دوم و دزدی بازار تعمیرکاران ایرانی را هم گرم کرده است.

تعمیرکارانی که کوچک‌ترین سررشته و تخصصی برای تعمیر موبایل نداشته و به راحتی و با گفتن چند جمله مشتری را دور زده و مخارج سنگینی برای او می‌تراشند. در این میان پدیده عجیب فروش ضمانتنامه در ایران که تا ٣٠٠‌هزار تومان هزینه اضافه به مشتریان تحمیل می‌کند کارآ نبوده و قاچاقچیان با درج یک شرط جالب در این ضمانتنامه‌ها در ازای خرابی و ایراد گوشی به‌طور کامل از خود رفع مسئولیت می‌کنند.

گارانتی که به هیچ دردی نمی‌خورد

گارانتی‌های فروشی یکی از پدیده‌های خاص بازار موبایل ایران است. گارانتی‌هایی که از ٥٠تا٣٠٠‌هزار تومان قیمت دارند و هنگام خرید، فروشنده آن‌قدر برایتان از مزایای این گارانتی چرب‌زبانی می‌کند که کاملا قانع می‌شوید با پرداخت چند صد‌هزار تومان اضافه از این ضمانتنامه‌ها بهره‌مند شوید، اما تازه در زمان تعمیر گوشی است که متوجه می‌شوید پولی که بابت خرید گارانتی داده‌اید، هدر رفته است و این ضمانتنامه هیچ گره‌ای از کارتان باز نمی‌کند. «مهدی موسوی»، تعمیرکار تلفن‌همراه در این‌باره می‌گوید: حجم بالای گوشی قاچاق در ایران باعث شده است که قریب به اتفاق گارانتی‌های تلفن‌همراه غیرکارآمد و به‌درد نخور باشد. زیرا اگر به شرایط مندرج در این گارانتی‌ها دقت کنید به خوبی متوجه می‌شوید که این ضمانتنامه‌های تقلبی در ازای خرابی گوشی هیچ خدماتی ارایه نمی‌کنند و به راحتی از مسئولیت شانه خالی می‌کنند.

به‌عنوان مثال یک بند جالب در شرایط گارانتی‌های ایرانی این است که در صورت نصب نرم‌افزار غیرمجاز، مسئولیت هرگونه خرابی گوشی به عهده خریدار است و گوشی از شمول گارانتی خارج می‌شود. نکته اینجاست که پشت این شرط هیچ سازوکار و قوانین مشخصی وجود ندارد. یعنی هیچ آیین‌نامه و مقرراتی وجود ندارد که تعریف کند، منظور از نرم‌افزار غیرمجاز چیست؟ بنابراین قاچاقچی‌ها با این ترفند به راحتی مشتری را دور می‌زنند و در صورت مراجعه او برای تعمیر گوشی معیوب خود، با استفاده از این بند عجیب گارانتی به دلیل نصب نرم‌افزار غیرمجاز گارانتی را لغو می‌کنند. این‌که تعریف نرم‌افزار غیرمجاز چیست نیز یک نوع برداشت آزاد است!

بندهای عجیب گارانتی‌های ایرانی

علاوه‌بر بند عجیب نرم‌افزار غیرمجاز، در گارانتی‌های ایرانی بندهای جالب دیگری نیز به چشم می‌آید. به‌عنوان مثال یک فروشنده در خیابان جمهوری در گارانتی صادر شده برای گوشی‌های سامسونگ، قید کرده است که در صورت مخدوش شدن، باز شدن یا آب‌خوردگی پوشش پلاستیکی گارانتی، ضمانتنامه از اعتبار خارج است! یا در بندهای دیگری از گارانتی‌های ایرانی این نکته قید شده است که در صورت مراجعه برای برخورداری از امتیازات گارانتی حتما فاکتور فروشنده با مهر و امضای معتبر را به همراه داشته باشید در غیر این صورت شرکت پشتیبان از ارایه خدمات گارانتی معذور است.

از دیگر شرایط قابل توجه گارانتی‌های ایرانی این است که هرگونه آب‌خوردگی یا ضربه به گوشی، آن را از شرایط مشمول گارانتی خارج می‌کند. این شروط به همراه سایر شرط‌های دشوار و مبهم باعث می‌شود که خریدار، قید رفع عیب و تعمیر گوشی خود را با ضمانت‌های صادر شده بزند. علاوه‌بر این ممکن است خریدار با مراجعه به نشانی صادرکنندگان گارانتی با مسائل دیگری مانند تغییر نشانی و جا به جایی تعمیرکار صادر‌کننده گارانتی یا تمام شدن قرارداد با شرکت روبه‌رو شود که بهانه لازم برای عدم پشتیبانی از ضمانتنامه را به آنها می‌دهد. هفت‌خوان استفاده از گارانتی گوشی تلفن همراه به ناچار بسیاری از کاربران را ناگزیر از مراجعه به تعمیرکاران متفرقه می‌کند اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود و مشکلات دیگری در راه است!

بازار گرم تعمیرکاران با گوشی‌های تقلبی

مراجعه به یک تعمیرکار خبره ممکن است شما را رودرروی واقعیاتی تلخ قرار دهد. به‌عنوان مثال ممکن است متوجه شوید گوشی چند‌میلیون تومانی‌تان یک گوشی «رفرش» (refresh) بیشتر نبوده است. «مهدی موسوی»، تعمیرکار موبایل در توضیح این موضوع می‌گوید: گوشی‌های «رفرش» معمولا گوشی‌های معیوب مرجوعی به کارخانه‌های سازنده است که در بازار جهانی به یک پنجم قیمت گوشی اصل فروخته می‌شود. این گوشی‌ها را معمولا کشور چین در حجم بالا خریداری می‌کند و با تعمیرات جزئی و بازسازی ظاهر آن در حد یک گوشی نو، به سایر کشورها صادر می‌کند. در ایران نیز این نوع گوشی به‌صورت قاچاق و بیشتر از طریق افغانستان و پاکستان وارد می‌شود.

این تعمیرکار ادامه می‌دهد: البته ظاهر این گوشی‌ها کاملا نو و تمیز است و قاب استفاده شده در این گوشی‌ها قاب اصلی است. بنابراین خریدار کوچک‌ترین تردیدی ندارد که یک گوشی اصل و نو را خریداری کرده است. اما تنها با چند ماه استفاده مشکلات و دردسرهای گوشی شروع می‌شود و پای او را به تعمیرگاه می‌کشاند. وفور گوشی‌های تقلبی، دست‌دوم، دزدی و رفرش در بازار و فروش آنها به جای گوشی نو باعث می‌شود که مراجعه ایرانی‌ها به تعمیرگاه موبایل زیاد باشد. به همین دلیل تعمیر موبایل در ایران یک بازار پرسود ایجاد کرده است و تعمیرکاران غیرمجاز موبایل در جای‌جای بازار ایران مانند قارچ رشد کرده‌اند.

ترفندهای تعمیرکاران غیرمجاز

«علیرضا حسنی» یکی دیگر از تعمیرکاران مجاز تلفن‌همراه می‌گوید: شمار تعمیرکاران غیرمجاز گوشی تلفن‌همراه چند برابر تعمیرکاران مجاز است. این افراد بدون هیچ ضابطه و مجوز مشخصی به راحتی در گوشه و کنار شهر اقدام به تأسیس تعمیرگاه موبایل کرده‌اند و از آن‌جا که هیچ سررشته و تخصصی در تعمیر گوشی ندارند یا در سطح مبتدی هستند ضرر قابل‌توجهی به گوشی مشتریان وارد می‌کنند و در صورت خرابی گوشی، آنها به راحتی می‌توانند مشتری را گمراه کرده و او را از تعمیر گوشی خود منصرف و به خرید گوشی جدید ترغیب کنند. وی در ادامه می‌گوید: بیشتر این تعمیرکاران که فروشندگان گوشی تلفن‌همراه نیز هستند با گفتن جملاتی نظیر این‌که یکی از قطعه‌های مهم گوشی سوخته است و هزینه تعمیر آن بیشتر از ارزش گوشی می‌شود، صاحب گوشی را از تعمیر منصرف می‌کنند. غیر از این در صورتی که آنها موفق به تعمیر گوشی شوند، ممکن است تنها یک ایراد ساده را برطرف کرده باشند اما با استفاده از ناآگاهی مشتری ایراد را به قسمتی دیگر مرتبط دانسته و هزینه‌های بالایی از مشتری دریافت می‌کنند.

به‌گفته فعالان بازار موبایل، تعمیرکاران غیرمجاز در مواجهه با گوشی‌های اصل و گرانقیمتی که برای تعمیر آمده‌اند امکان دارد قطعات اصلی گوشی را با قطعات دست دوم یا چینی تعویض کنند و مشتری به دلیل ناآگاهی، هیچگاه این موضوع را متوجه نشود.

شکایت به شرط فاکتور بررسی می‌شود

همچنین «غلامحسین کریمی»، رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران می‌گوید: به‌طور متوسط هر هفته ٢٠ مورد شکایت از مراکز خدماتی گوشی موبایل در تهران به این اتحادیه اعلام می‌شود که شامل شکایت درباره نحوه تعمیر یا دریافت بیش از حد اجرت است. کریمی تأکید می‌کند: شمار تعمیرکاران غیرمجاز در تهران بسیار زیاد است، به‌طوری که این اتحادیه قدرت شناسایی تمام این افراد را ندارد. زیرا این اتحادیه تنها ٤ بازرس در اختیار دارد و این بازرس‌ها برای بررسی و سرکشی به هزاران تعمیرگاه غیرمجاز گوشی تلفن‌همراه بسیار اندک هستند.

البته این به معنای آن نیست که اتحادیه با تعمیرکاران غیرمجاز مقابله نمی‌کند چراکه در صورت مشاهده تعمیرگاه‌های بدون مجوز و گزارش به اتحادیه، موضوع رسیدگی شده و تعمیرگاه در اسرع وقت پلمب می‌شود. به‌گفته رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران، مشتریان برای جلوگیری از سوءاستفاده تعمیرکاران موبایل، حتما باید از تعمیرکار فاکتور دارای مهر و امضا دریافت کنند تا اتحادیه راحت‌تر بتواند حقوق مشتری را احیا کند.
برچسب‌ها:

قاچاقگوشی تلفن‌همراه

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/848q
اخبار و مطالب مرتبط:

عسگراولادی :شهامت تک نرخی کردن ارز را ندارند | ۱۰:۰۷ | ۹۴/۰۱/۲۰
توصیه‌هایی رییس اتحادیه طلا و جواهر به خریداران | ۱۰:۱۶ | ۹۴/۰۱/۱۸
رشد واردات هند تاثیر زیادی بر روند تحولات قیمت طلا خواهد داشت | ۱۳:۰۱ | ۹۳/۱۲/۲۷
نعمت‌زاده: تعرفه واردات کالا باید افزایش پیدا کند | ۱۳:۲۸ | ۹۳/۱۲/۲۶
نعمت‌زاده:هدیه‌دادن‌خودروی‌خارجی توهین‌است | ۱۲:۴۰ | ۹۳/۱۲/۲۵

جدیدترین اخبار و مطالب:

دو فرمول پیشنهادی کارشناسان برای تحریک بازار خودرو | ۰۹:۳۱ | ۹۳/۰۸/۰۳
افزایش 78 درصدی تولید خودروی داخلی | ۲۱:۴۶ | ۹۳/۰۸/۰۲
هزینه حمل و نقل هوایی 15درصد بیشتر از زمینی | ۲۱:۳۰ | ۹۳/۰۸/۰۲

اخبار و مطالب گذشته:

بررسی قیمت‌ دنا و تندر۹۰ امروز در شورای رقابت | ۱۳:۴۶ | ۹۳/۰۷/۳۰
بررسی حذف دلار در بانک مرکزی ایران و روسیه | ۱۳:۲۵ | ۹۳/۰۷/۳۰
خودروهای لوکس آمدند؛ تکنولوژی نیامد | ۱۲:۲۵ | ۹۳/۰۷/۳۰

اضافه کردن نظر

نام (ضروری)

ایمیل

:D:lol::-);-)8):-|:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
حروف باقیمانده 1000

دنبال کردن نظرات سایر کاربران در این مطلب

کد امنیتی
تازه کردن

ارسال
JComments
خبرنامه وSMSطلا
پست الکترونیک :

موبایل (اختیاری) :


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:38 | نویسنده : شهریار | بازدید : 283

از زمانی که بخش موبایل سونی در سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرده، تعداد زیادی گوشی‌های ضد آب و ضد گردوغبار هم تولید کرده است، مثل Sony Xperia Z،Sony Xperia ZR و Xperia Z Ultra. این گوشی‌های سونی دارای گواهی مقاومت در برابر آب با استاندارد بالا هستند، مخصوصاً Sony Xperia Z Ultra که تست IP58 را با موفقیت پشت سر گذاشت و نشان داد که تا بیشتر از یک متر زیر آب هم به خوبی دوام می‌آورد.

به لطف توضیحات مفصل مرکز تعمیرات موبایل سونی در تایوان، راز تعمیر گوشی‌های ضد آب مشخص شده. وقتی بخش‌های تعمیرات موبایل سونی یک گوشی ضد آب که به خاطر تماس با آب صدمه دیده را دریافت می‌کنند ابتدا اجزای آسیب‌دیده را تشخیص می‌دهند تا متوجه شوند علت این مشکلات استفاده‌ی نادرست شخص از گوشی بوده است یا خیر. آن‌ها سه فرآیند بررسی را برای هر گوشی انجام می‌دهند: برچسب رطوبت را بررسی می‌کنند، گوشی را برای یافتن منافذ اضافی که آب بتواند از آن‌ها وارد شود بررسی می‌کنند، گوشی را برای پیدا کردن اثرات اکسایش باز و بررسی می‌کنند.
بررسی برچسب رطوبت

check-the-damp-sticker

این اولین قدم برای فهمیدن این موضوع است که آیا گوشی خیس می‌شود یا خیر. در طراحی گوشی‌های ضد آب سونی از برچسب‌های رطوبت استفاده می‌شود. وقتی پوشش سوراخ ضدآب را باز کنید، می‌توانید کاغذ رطوبت را ببینید. اگر رنگ این کاغذ عوض شده باشد یعنی گوشی شما خیس است.
مشاهده‌ی نتایج تست تنگی منافذ هوا

Test-air-tightness-pressure

تست تنگی منافذ هوا برای بررسی مقاوم بودن گوشی در برابر آب انجام می‌شود. در این تست گوشی با یک گیره به تجهیزات تست متصل می‌شود.

Test-airtightness

وضعیت تنگی منافذ هوا در کامپیوتر نمایش داده می‌شود که شامل نتایج وضعیت پمپاژ هوا است.

gastightness-test

اگر نتایج این تست خوب باشد به معنی این است که گوشی هنوز قابلیت ضد آب بودن خود را داراست.

failure-of-tightness

اگر گوشی تست تنگی منافذ هوا را با موفقیت پشت سر نگذارد کامپیوتر سطح قرمزی را نشان می‌دهد.

گوشی‌های ضد آب سونی با یک سوراخ ساخته می‌شوند که برای برسی ضد آب بودن گوشی با ابزار خاص استفاده می‌شود. در شرایطی که این سوراخ بسته باشد، اگر گوشی تست تنگی منافذ را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد اما برچسب رطوبت رنگ جدیدی به خود گرفته یا برد گوشی خیس شده باشد، خیس شدنش یک علت انسانی دارد و به استفاده‌ی نادرست مربوط می‌شود.
باز کردن گوشی برای بررسی

کارکنان بخش تعمیرات به کمک ابزار پیچیده و مخصوص گوشی را باز و بررسی می‌کنند تا محل ورود و رد اکسایش با آب را در برد گوشی بیابند.

کل پروسه‌ی تعمیر باید در محیطی با وضعیت ثابت و تمیز انجام شود تا از ورود گردوغبار به گوشی و دستگاه‌ها جلوگیری شود؛ بنابراین افراد از لباس‌ها و دستبند ضد الکتریسیته ساکن استفاده می‌کنند (این دست بندها از جمع شدن الکتریسیته‌ی ساکن در بدن شخصی که با وسایل الکتریکی حساس کار می‌کند و تخلیه الکترواستاتیکی یا ESD، electrostatic discharge جلوگیری می‌کنند) تا پروسه‌ی تعمیر در محیطی کاملاً تمیز و ضد آب انجام شود.

wrist-static

تمام عوامل دخیل و مربوط در طول پروسه‌ی بازرسی، تعمیر و نگهداری باید در وضعیت ثابت باشند.

تمام ساختمان‌های سونی یعنی خود کارخانه یا مرکزهای تعمیرات سونی در تایوان، دارای میز کار‌های حرفه‌ای مخصوص تعمیرات گوشی هستند که تکنسین‌ها را قادر می‌سازد بدون وارد آوردن خللی به کارایی ضدآب بودن، گوشی را تعمیر کنند. در پروسه‌های بررسی گوشی برای خرابی ضد آب بودن، اگر کارکنان خبره تأیید کنند که دستگاه سونی از تماس با آب صدمه دیده، گوشی خیس را برای انجام تعمیرات باز می‌کنند. تمام این پروسه با دوربین فیلم‌برداری شده و تمام اطلاعات گزارش‌ها عکس‌ها و فیلم‌های مربوطه در آرشیو نگهداری می‌شود.

این گوشی‌های ضدآب دستگاه‌های اختصاصی هستند و صفحه‌نمایش LCD و صفحه‌ی لمسی آن‌ها که اطلاعات آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می‌کند، خیلی محکم به هم مونتاژ شده‌اند تا گوشی به ظاهر فوق باریک دسترسی پیدا کند. برای تعمیر گوشی، تکنیسین‌های تعمیرات باید از وسایل و ابزار دقیق برای باز کردن و مونتاژ دوباره‌ی گوشی استفاده کنند.

LCD-dismantling-equipment

این یک ابزار پیاده‌سازی دقیق در میز کار تایوانی‌ها است. این وسیله می‌تواند لایه چسبنده دوطرفه، بین صفحه‌ی ال‌سی‌دی و قسمت محافظ را با استفاده از دمای بالا نرم کند.

LCD-screen-machine

هنگام جدا کردن صفحه ال‌سی‌دی، دستگاه حرفه‌ای جداسازی به صفحه گوشی و ضد آب بودن آن آسیبی نمی‌رساند.

disassembly-screen-equipment

در مدت‌زمان کوتاه صفحه‌ی گوشی سونی با موفقیت جدا شده است.

cellphone-repair-screen

تکنسین تعمیر باید کابل خم شو را با دقت جدا کند، چراکه بسیار شکننده و ظریف است.

screens-are-tear-down

سپس صفحه‌ی ال‌سی‌دی و قسمت‌های محافظ را از دستگاه جداکننده بیرون می‌آورند. صفحه‌ی ال‌سی‌دی و برد گوشی موبایل سونی به طور کامل از هم جدا می‌شوند.

بعد از پایان جداسازی متصدیان تعمیرات و نگهداری باید گوشی را با نوار ضد آب جدیدی مونتاژ کنند.

waterproof-tape

این نوار باید با دقت و فشار مشخصی به برد گوشی متصل شود.

در شرایط عادی تکنسین‌ها باید مطابق رویه تولید کارخانه، تست تنگی منافذ هوا را قبل از باز کردن گوشی و بعد مونتاژ دوباره‌ی آن انجام دهند. تمام این اعمال برای اطمینان صددرصدی از مقاومت گوشی در برابر آب انجام می‌شود. در آخرین مرحله از مونتاژ، گوشی‌‌های ضد آب سونی سری اکسپریا باید از تعدادی تست فشار دیگر هم بگذرند تا از بهترین حالت مقاومت آن‌ها در برابر آب اطمینان حاصل شود. پروسه‌ی این تست دقیقاً مثل کارخانه‌اش است و توسط کارکنان مشخصی برای تضمین توانایی ضد آب بودن آن‌ها انجام می‌شود.

connect-cellphone-screen

وصل کردن سیم خم شوی حساس صفحه.

screen-phone-mold

کپسوله‌سازی گوشی با ابزار خاص قالبی.

lcd-screen-mold-tool

از ابزار دقیق برای مونتاژ صفحه گوشی استفاده می‌شود.

smartphone-screen-equipment

قطعات گوشی هوشمند را در صفحه‌های فلزی قرار می‌دهند و سپس آن‌ها را در دستگاه ورقه ورقه سازی قرار می‌دهند، سپس گوشی برای رسیدن به ظاهری فوق باریک به همراه قابلیت ضد آب بودن فشرده می‌شود.

بنا به گزارش‌های بخش خدمات مشتریان، بیشترین علت خرابی گوشی مربوط به آب، در درست بسته نشدن سوراخ ضد آب گوشی ریشه دارد. در این حالت گوشی خیس می‌شود، اما می‌تواند تست تنگی منافذ هوا را با موفقیت پشت سر بگذارد. مثل تغییر رنگ کاغذ رطوبت که علتش می‌تواند خیس نبودن گوشی هم باشد. شاید علت آن رطوبت هوا یا تحمل آب از روی پوشش سوراخ هم باشد؛ بنابراین وقتی کاربران می‌خواند از گوشی ضد آب، زیر آب استفاده کنند باید قبل از آن مطمئن شوند که سوراخ فشار هوا کاملاً بسته شده باشد.


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

دکتر لپ تاپ اولین شرکت با مجوز از سازمان فنی وحرفه ای درتعمیر لپ تاپ و تبلت و موبایلهای هوشمند
آدرسهای دکتر لپ تاپ در تهران و اصفهان *
دفتر تهران : سعادت آباد میدان کاج کوچه بهزاد پلاک 239 تلفن :22346569-021 همراه:09128362188
******************************* < br>دفتر اصفهان : خیابان استانداری سه راه هشت بهشت کوچه 11 پلاک 35 03112217764 – 09198357078
*******************************
دکتر لپ تاپ اولین مزکز فوق تخصصی آموزش و تعمیرات لپ تاپ نوت بوک,کامپیوتر pc ,تبلت و موبایلهای هوشمند, ریکاوری اطلاعات ,مانیتورهای ال سی دی و CRT در استان اصفهان و تهران با اساتید مجرب و با سابقه تعمیرات خانم و آقا برگزار میکند.
1- مرکز آموزش فوق تخصصی تعمیرات و آموزش تعمیرات لپ تاپ پی سی و نوت بوک در اصفهان
2- مرکز فوق تخصصی تعمیرات و آموزش تعمیرات هار د دیسکهای پی سی لپ تاپ و اکسترنال و ریکاوری اطلاعات پیشرفته در اصفهان
3- مرکز آموزش تعمیرات تبلت و موبایلهای هوشمند
4- مرکز آموزش و تعمیرات مانیتورهای LCD , CRT
5- آشنایی با سخت افزار و دوره اسمبل رایانه در اصفهان
**************************************** ****
کلاسها به صورت حداکثر 5 نفره با اساتید خانم و آقا بوده و مدیریت زمان کلاسها به عهده خودتان بوده و کلاسها تا رسیدن شما به سطح مهارت ادامه دارد و بعد از آن 5 سال پشتیبانی میگیرید در آخر دوره بعد از گذراندن امتحانهای عملی از طرف سازمان فنی وحرفهای مدرک معتبر ارایه میشود.
**************************************** ****
بخشی از سیلابس دروس آموزشی دوره تبلت :
آموزش مبانی الکترونیک
آموزش شناسایی قطعات THT- SMD
آموزش صحیح استفاده از ابزار تست مولتی متر و دیباگرها و …
آموزش نقشه خوانی الکترونیک SCHEMATIC
آموزش و کار عملی در کارگاه کار با HOTGUN تجهیزات تعمیرات HOTGUN, HOTAIR,IR
آموزش و کار عملی در کارگاه کار با دستکاه تعویض چیپ BGA- ASHIN
آموزش نحوه عیب یابی و تشخیص سلامت قطعات الکترونیک انواع چیپ ها – آی سی ها – مقاومت ها – دیود ها – ترانزیستور ها – کریستال و …

1- مقدمه و آشنایی با موبایل و انواع موبایل – تاریخچه موبایل
2- امنیت تجهیزات مخابراتی و لزوم کنترل سیستم های مخابراتی با استفاده از سریال نامبر imef (تئوری)
3- آشنایی با اصطلاحات راجع در آموزش تعمعیرات موبایل و ارتباط فیزیک و شیمی با تعمیرات موبایل
4- آشنایی با ساختار موبایل و انواع قسمت سازنده موبایل (عملی )
5- باطری موبایل و شناخت باطری و طرز استفاده از دستگاه های تغذیه و طرز شوک دادن باطری ( عملی)
6- آشنایی با مبانی الکترونیک و قطعات الکترونیک استفاده شده در برد موبایل (تئوری)
7- عیب یابی و کنترل ولتاژ دستگاه و برد های دارای جریان کشی غیر استاندارد(عملی)
8- عیب یابی و رفع عیب مدار شارژ در نوکیا (عملی)
9- عیب یابی و رفع عیب مدار شارژ در سونی (عملی)
10- عیب یابی و رفع عیب مدار شارژ در انواع برند ( عملی)
11- عیب یابی و رفع عیب مدار mic و speaker و buzzer (عملی )
12- عیب یابی و رفع عیب مدار qfa در lcd نوکیا (عملی)
13- عیب یابی و رفع عیب data در lcd سونی lg و سامسونگ ( عملی )
14- آشنایی با نقشه وطرز تعویض انواع ic وطرز استفاده از دستگاه هیتر (عملی)
15- آشنایی با نواع کد ریست و کد lock در نوکیا ، سونی ، lg ، سامسونگ و ……….( تئوری)
16- مقایسه ضمنی برد موبایل و تبلت و مقایسه موبایل و تبلت ( عملی )
17- شناخت انواع تبلت و طرز باز کردن تبلت (عملی)
18- طرز شناسایی جریان کشی غیر استاندارد در تبلت (عملی)
19- طرز تعویض انواع تاچ و lcd موبایل و تبلت (عملی)
20- آشنایی با انواع حافظه و حافظه داخلی و خارجی (عملی)
21- آشنایی با انواع key power (عملی)
22- آشنایی با انواع UIF (عملی)
23- طرز تهیه باطری یرای انواع موبایل که باطری آنها در بازار موجود نمیباشد (عملی)
24- تعمیر و شناخت گوشی های MINI (عملی و تنوری)
25- چه گوشی های را نباید تعمیر کرد (تئوری)
26- لزوم آشنایی با عیب های سخت افزاری و نرم افزاری و لزوم ارجعیت تعمیر ( توری)
27- آشنایی با انواع اپل و طرز باز کردن انواع اپل (عملی و تنوری)
***********************آدرسهای دکتر لپ تاپ ********************
دفتر تهران : سعادت آباد میدان کاج کوچه بهزاد پلاک 235 تلفن :22346569-021 همراه:09128362188
دفتر اصفهان : خیابان استانداری سه راه هشت بهشت کوچه 11 پلاک 35 03112217764 – 09198357078


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

برگزاری دوره های آموزشی جامع و تخصصی تعمیرات تلفن همراه در مجتمع آموزشی ملی پایتخت و ارائه مدرک رسمی از مرکز کارآفرینی ملی شهرداری تهران

هدف از گذراندن دوره تعمیرات موبایل در این مرکز این است که کارآموزان بتوانند:گوشی های معمولی و هوشمند و آیفون را بصورت سخت افزاری و نرم افزاری تعمیر نمایند,آموزش در کارگاههای مجزا و بصورت کاملا عملی می باشد.

مباحث آموزشی :

الف:آموزش قطعه شناسی:
در این بخش با نحوه عملکرد ، شکل ظاهري و شناخت قطعات و علل آسیب دیدگی و خرابي و قطعاتی از قبیل: ترانزيستور ، ديود ، سيم پيچ ، خازن ، مقاومت ، UEM ، سؤيچ آنتن ،IC تغذيه ،IC رگولاتور ، ترانسفورماتور ، فيوزهاي محافظ ،IC ملودي ، اوسيلاتور بوت ، کريستال ساعت ،IC اينترفيس ، IC پاور آنتن ، آي سيRF ، VCO و باطري پشتيبان،تعویض و تعمیر انواع درایورها و راه اندازها،تعویض انواع کانکتورها،تعویض ال سی دی روي انواع گوشي هاي تلفن همراه آشنا خواهند شد.

لوازم تعمیر گاهی:

شامل آشنائي با کارکرد لوازم تعميرگاهي موبايل : هويه ، پمپ باد ، منبع تغذيه ، اولتراسونيک ، هيتر ، پنس و کاردک ، آچار و پيچ گوشتي ،قلع کش، سيم قلع کش ، سيم لحيم ، روغن لحيم ، سيم چين ، لوپ روميزي ، گيره روميزي ، آچار مخصوص ، فلکس ، تينر فوري ، شابلون ، سيم لاکي ،انواع باکس نرم افزاري موبایل، کابل انتقال نرم افزاري ،تورنادو،هیتر اینفرارد و…

مدارات موبایل:

شامل شکل مدارات گوشي هاي موبايل و نحوه عملکرد و ارتباط اجزاء قطعات مدار و نکات کاربردي :مدار آنتن (در TX و RX ) ، مدار صدا (ميکروفن و اسپيکر – ديجيتال و مکانيکي و نکات) ،مدار رادیویی، مدار شارژ ، مدار صفحه کلید ، مدار سيم کارت ( توضيح پايه های مختلف ، مدارداخلي و انواع و عملکرد و قابليتها و نکات سيم کارت ) ، مدار داخلي باطري ها

قلق ها و شیوه های تعمیرات موبایل:

شامل آموزش انواع شگردهاي تعميراتي موبايل : نحوه برخوربا گوشیهای آب خورده،نحوه برخورد با گوشیهای ضربه خورده،نحوه برخورد با گوشیهای خاموش،هيتر کاری ، جريان کشي روی مدار، رسوب زدائي با تينر فوري ، رسوب زدائي با اولتراسونيک ، شوک دادن باطري ، تست تغذيه قطعات ، تعمير با سيم لاکي ، تست افت ولتاژ ، تست مدار آنتن ، تست مدار آنتن درRX و TX ، تست صداي اسپيکر ،باز و بسته کردن انواع مدلهای گوشی موبایل اعم از تخت-تاشو-چرخشی-دولپه- تست ميکروفن با سؤيچ هندزفري ديجيتالي ، تست ميکروفن با سؤيچ هندزفري مکانيکي ، يافتن مسيرها ، تعمير واياها ، تست مقاومت ها ، تست کليد پاور ، تشخيص پايه هاي پاور آنتن ، تست و تعمير ويبراتور (VIBRATOR) ، تست بازر (BUZZER) و LED ، تشخیص دستکاری شدن گوشی توسط افراد غیر متخصص،ساير راه حلهاي تعميراتي

آموزش رفع مشکلات گوشی شامل:

شبکه،صفحه نمايش،حافظه گوشي و امکاناتي ازقبيل پورت USB،اينفرارد و بلوتوث به همراه کدهاي مخفي

آموزش کار با انواع box از قبيل :

REEF-ATF-JAF-MXKEY- HWK – UFSX micro – SE TOOL – Universal-Z3X-NSPRO-SPIDERMAN-MT-MTK

تشريح مدارشارژ:عدم شارژ not charging – charger not support

آموزش راه های بازکردن قفل انواع گوشي security code

آموزش طريقه rplگرفتن از گوشي هاي نوکيا

آموزش رجيسترکردن گوشيها (بازکردن قفل شبکه)

آموزش ترميم قسمت super dongle(سيم لاکي گوشي )

آموزش ترميم gdfs گوشي هاي سوني اريکسون

آموزش تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های هوشمند

– آموزش باکس BB5 BOX
آموزش UNLOCK به همراه تست پوینتها
– آموزش باکس CRUISER
آموزش نرم افزار جدید کروزر برای رفع روشن نشدن گوشیهای Db2020
نقشه كابل های لازم برای كروزر
بازسازی كامل GDFS و تعویض سریال با کروزر
توضیح در مورد برنامه d-ultimate unlocker
طریقه آنلاك رایگان همه سونی اریكسونهای Db2020
نحوه تشخیص سیم كارت كروزر و تاپیکهای مختلف دیگر همچون باز كردن قفل Lg 8550 با كروزر و …
– آموزش باکس Dream Box
آموزش کلیه مراحل نصب باكس dream box
رفع ایراد پیغام خطا های باکس دریم باکس از قبیل: reset call timer – invalid GDFS structure و…
نحوه ی دانلود فایلهای فلش باکس دریم باکس
زدن تست پوینت به آی سی چسب دار با دریم باکس
testpoint برای گوشی هاي DB2020
آموزش تعمیر جی دی اف اس با باکس دریم باکس و اشکالاتی از قبیل
z610 بعد از ترمیم و رایت gdfs گوشی میزنه عدم پوشش شبكه
K550 چراغ چشمك زن
k770 بعد از تست پوینت و آنلاک باز هم خطای GDFS دارد
پریدن ایرام k550 بعد از ردن تست پوينت
راه حل های مربوط به طریقه فلش زدن w810 cid52 _53
– آموزش باکس INFINITY
تعویض سریال باکس اینفینیتی
آموزش فلش کردن گوشی بک آپ گرفتن و تغییر زبان گوشیهای چینی با اینفینیتی
حل پیغام های خطای باکس از قبیل : حل مشکل Invalid Sim و حل مشكل unathorized phone
– آموزش باکس JAF
نحوه دانگرید کردن باکس جاف و انتخاب فایل فلش به صورت manual
پیغام های خطا از قبیل پیغام faild aborting imei و ….
آموزش نصب آهنگ و ملودی بروی گوشی توسط کابل فلش و بدون نیاز به کابل مخصوص
آموزش صفر كردن لایف تایمر گوشی توسط باکس جف و استفاده از كد های جف برای عیب یابی سخت افزاری
نحوه تشخیص سالم بودن imei و sim lock data
آموزش مصور ترميم سريال گوشي با باکس جف
رفع مشكل سریال علامت سوال با باکس جاف
نحوه گرفتن Rpl از سرور توسط باكس J.a.f
فول اریز و فول فلش
تشریح و آموزش جامع آنلاك سری sl2 توسط اینترفیس جف
آموزش نکاتی مهم در مورد usb flashing و فلش با كابل یو اس بی
پیدا كردن یوزر كد BB5
آموزش از سرور SX4 server
آموزش کامل برای کابلهای نوکیا از قبیل نحوه تغییر كابلهای نوكیا برای رفع مشكل local Mode
نحوه MODIFY كردن كابل های bb5 نوكیا
آموزش جامع نرم افزار bb5 king به همراه تشریح سیم لاک
درایور باکس جف شامل: توضیح گزینه های قسمت flash seeting و service seeting و opretion و unlock setting
آنلاک فری بدون تست پوینت برای پی کی توماس
كرك جف برای سونی اریكسون
آموزش آنلاک گوشی های ساژم و تمام برنامه های آنلاک و فلش گوشی های bb5
آموزش نرم افزار semc برای فلش سونی ارکسون با jaf و فلش و آنلاك سامسونگ با جف
تعمیر نرم افزاری باكس JAF و مشکلاتی از قبیل:
5500 و بیغام microsoft visual c++ runtime library
5700 پی ام زدم صفحه سیاه شد فلش هم زدم درست نشد
دانگريد و فارسي سازي 5610
راه حل درست کردن IMei گوشی 7610
لودر های fbus مورد نیاز برای فلش N96 با باکس جف
مشکل آنتن دهی n73 بعد از اریز و زدن rpl
5610 تا آرم نوکیا میاد و ریست میشه
باز نکردن تم بعد از زدن منو فارسی 5800

محل برگزاری کلاس ها : تهران – میدان انقلاب
به همراه خوابگاه رایگان ویژه کارآموزان دیگر شهرها


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:40 | نویسنده : شهریار | بازدید : 1539

فروش سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها

http://behamuoz.avaxblog.com/post/1125

1 روز پیش … مجموعه ای کامل پیش روی شماست تا به اهداف خود رسیده و در زمینه فروش سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها به بهترین ;…
فروش سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل …

http://barfineh.fcblog.ir/post2280.php

20 ساعت قبل … با سپاس از حضور مشتریان گرامی شما در صفحه اختصاصی [ فروش سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها ] هستید.
فروش سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها

http://mehtbiat.namablog.ir/post1705.php

1 روز پیش … شما در جستجوی پکیج ( فروش سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها ) هستید؟ ما بهترین بسته آموزشی ” فروش سی دی ;…
کامل ترین مجموعه آموزش فارسی تعمیر تخصصی لپ تاپ در ایران – به …

http://rozitablog.blog.ir/1393/12/کامل-ترین-مجموعه-آموزش-فارسی-تعمیر-تخصصی-لپ-تاپ-در-ایران-–-به-صورت-تصویری-اورجینال1

کامل ترین مجموعه آموزش فارسی تعمیر تخصصی لپ تاپ در ایران – به صورت تصویری. … 19,800 تومان, خرید حرفه ای ترین مجموعه آموزش تعمیرات موبایل / اورجینال.
فروش سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل …

http://asremes.boldfa.com/post/1968

2 روز پیش … با آرزوی لحظاتی سراسر موفقیت .شما به پست تخصصی فروش سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها وارد شده اید ما ;…
مجموعه کامل آموزش فارسي تعمير موبايل معادل 7 سي دي و حاوي يک جزوه و

http://hamshahree.com/10093143.html

مجموعه بي نظير و کامل آموزش تعميرات سخت افزاري انواع گوشي هاي موبايل فراتر از هر کلاس و آموزشگاه تعميرات موبايل حرفه اي ترين و تخصصي ترين نرم افزار آموزش ;…
خرید سی دی کامل ترین مجموعه آموزش فارسی تعمیر موبایل معادل ۷ سی دی …

http://bitta.cloudsite.ir/خرید-سی-دی-کامل-ترین-مجموعه-آموزش-فارسی/

کاربر گرامی شما به سایت خرید کامل ترین مجموعه آموزش فارسی تعمیر موبایل معادل ۷ سی دی و حاوی یک جزوه و هزاران نقشه داخلی انواع گوشی اصل وارد شده اید.پکیج کامل ;…
خرید سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها

http://nabkala.vvs.ir/menu/خرید-سی-دی-جامع-ترین-مجموعه-آموزش-کامل-ف/

سلام انتخاب شما درست بوده و شما به صفحه خرید سی دی ( خرید سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها ) داخل گشته و کالای مورد نظرتان را ;…
خرید سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها

http://entireweb.denablog.com/post/548

10 مارس 2015 … همکاران عزیز و گرانقدر ما جهت رفاه حال شما عزیزان کالای خرید سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها در این مجموعه تهیه ;…
فروش سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها

http://kiana.atlasyar.ir/2015/03/فروش-سی-دی-جامع-ترین-مجموعه-آموزش-کامل-ف/

6 روز پیش … ضمن آرزوی ساعاتی خوش برای هموطنان عزیز.شما به صفحه ویژه فروش سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها وارد شده اید.
خرید سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-فن شاپ

http://arghavnb.blogsazan.com/post1943.php

با آرزوی لحظاتی سراسر موفقیت .شما به پست تخصصی خرید سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-فن شاپ وارد شده اید ما بهترین و جدیدترین آموزش ;…
کاملترین پکیج تعمیرات موبایل در ایران – فروشگاه اینترنتی سیب

http://3ib.ir/product.php?id=364

با کمترین هزینه در یک کار پردرآمد متخصص شوید!!! 100% تضمینی. بدون نیاز به گذارندن کلاس های آموزشی. توضیحات: DVD 1: کاملترین مجموعه نقشه های موبایل.
آموزش تعمیرات لپ تاپ به زبان فارسی ( کامل ترین مجموعه )/:/اورجینال

http://downloud.ir/catalog/webresults/19730/

روش خرید: برای خرید مجموعه آموزشی تعمیرات لپ تاپ به زبان فارسی / اورجینال، پس از کلیک …. کامل ترین مجموعه تعمیرات موبایل در ایران شامل سه سی دی فارسی – خرید ;…
فروش سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل …

http://fasleruy.frblog.ir/post/1968

3 روز پیش … این فروشگاه با ارائه بهترین ( فروش سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها ) شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می رساند.
حرفه ای ترین و تخصصی ترین مجموعه آموزش تعمیرات موبایل در ایران

http://www.namafz.ir/post/43

کامل ترین مجموعه تعمیرات موبایل در ایران شامل سه سی دی فارسی. حرفه ای ترین و تخصصی … مجموعه بی نظیر و کامل آموزش تعمیرات سخت افزاری انواع گوشی های موبایل
خرید سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین ها

http://ritmebaran.xzn.ir/2015/03/خرید-سی-دی-جامع-ترین-مجموعه-آموزش-کامل-ف/

7 مارس 2015 … به پایگاه آموزشی لوح برتر ایران مارکت خوش آمدید.آنچه برای شما آماده کرده ایم برترین خرید سی دی جامع ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر ;…
اولین و بزرگترین بانک اطلاعات آموزش تعمیرات موبایل در ایران: آموزش …

http://www.emdad-mobile.com/

آیا به دنبال یک مجموعه بینظیر و کاملا جامع از تعمیرات کلیه موبایلها و تمامی موضوعات تعمیرات موبایل می باشید ؟ آیا به دنبال گنجینه ای از کاملترین و جدید ترینهای ;…
مجموعه کامل آموزش فارسي تعمير موبايل معادل 7 سي دي و حاوي يک جزوه …

http://agahi24.com/adv/مجموعه-کامل-آموزش-فارسي-تعمير-موبايل-م/

مجموعه بي نظير و کامل آموزش تعميرات سخت افزاري انواع گوشي هاي موبايل فراتر از هر … حرفه اي ترين و تخصصي ترين نرم افزار آموزش تعميرات سخت افزاري موبايل در ;…
کاملترین و جدید ترین نقشه های موبایل / هزاران نقشه شماتیک موبایل

http://www.irisl-mti.ir/post/17

کاملترین مجموعه بانک اطلاعات تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل در ایران قابل … آیا به دنبال یک مرجع کامل در رابطه با کلیه آموزش باکسها می باشید (بیش از 20 ;…
کامل ترین مجموعه تعمیرات موبایل در ایران – نياز آموز

http://niazamoz.ir/post/39

حرفه ای ترین مجموعه آموزش تعمیرات موبایل کامل ترین مجموعه تعمیرات موبایل در ایران شامل سه سی دی فارسی حرفه ای ترین و تخصصی ترین مجموعه…,کامل ترین مجموعه ;…
خرید پستی آموزش تعمیرات لپ تاپ به زبان فارسی , کامل ترین مجموعه …

http://gooshishoppfe.agahyweb.ir/

کامل ترین مجموعه آموزش فارسی تعمیر تخصصی لپ تاپ در ایران – به صورت …. ارائه شده دارا بودن حجم کم برای انتقال به موبایل شما 90 درس برای 90 روز آموزش کامل !
بسته آموزشی تعمیرات موبایل مهزیار – آرپین

http://www.arpin.ir/show.php?q=بسته+آموزشی+تعمیرات+موبایل+مهزیار

تخصصی ترین مجموعه آموزشی فارسی تعمیرات سخت افزاری گوشی موبایل در ایران … آموزش تعمیرات موبایل بصورت فیلم فارسی مجموعه بی نظیر و کامل آموزش تعمیرات ;…
اولین و بزرگترین بانک اطلاعات آموزش تعمیرات تلفن همراه در ایران …

http://www.netmob.ir/

آیا به دنبال یک مجموعه بینظیر و کاملا جامع از تعمیرات کلیه تلفن همراهها و تمامی موضوعات تعمیرات تلفن همراه می باشید ؟ آیا به دنبال گنجینه ای از کاملترین و جدید ;…
كامل ترين مجموعه آموزش تعميرات موبايل / اورجينال

http://tarasetare.fatablog.com/post-468019.html

6 روز پیش … با مرور کردن این مجموعه { كامل ترين مجموعه آموزش تعميرات موبايل / اورجينال } شما به … خريد آموزش تعميرات لپ تاپ به زبان فارسي ( كامل ترين مجموعه ).
پکیج کامل آموزش تعمیرات خودرو و مکانیک مگان ایران تجارت – پاتوق فو

http://www.patoghfu.ir/news/781/پکیج+کامل+آموزش+تعمیرات+خودرو+و+مکانیک+مگان+ایران+تجارت

مجموعه بي نظير و كامل آموزش تعميرات سخت افزاري انواع گوشي هاي موبايل فراتر از هر … فروش سی دی کامل ترین مجموعه تعمیرات موبایل در ایران شامل سه سی دی فارسی .
خرید سی دی کامل ترین مجموعه آموزش کامل فارسی تعمیر موبایل-برترین …

http://mahoor.service