تبلیغات متنی
خريد بک لینک در وبلاگها
خرید گیفت کارت
تعمیرات تخصصی گوشی
تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:32 | نویسنده : شهریار | بازدید : 224

مقدمه

تلفن به وسیله الکساندر گراهام بل در سال 1876 اختراع گردید و مخابرات بی سیم ریشه در اختراع رادیو توسط نیکولای تسلا در 1880 دارد (اختراع رادیو رسما در سال 1894 بوسیله یک جوان ایتالیایی به نام مارکونی به ثبت رسیده است )البته این طبیعی است این دو تکنولوژی بزرگ به تدریج با یکدیگر ترکیب شده اند .

در سال 1983 استاندارد تلفن سلولی آنالوگ به نام AMPS (سیستم تلفن همراه پیشرفته ) بوسیله FCC مورد تصویب قرار گرفته و برای اولین بار در شیکاگو مورد استفاده قرار گرفت . AMPS از یک طیف فرکانسی بین 824 مگاهرتز تا 894 مگاهرتز برای تلفن های سلولی آنالوگ استفاده می کند .

تلفن های سلولی دیجیتال از تکنولوژی رادیویی یکسانی با تلفن های آنالوگ استفاده میکنند آما این کار را با روش متفاوتی انجام می دهند . سیستم های آنالوگ به طور کامل از سیگنال بین تلفن و شبکه سلولی استفاده نمی کنند و به سادگی یک سیگنال دیجیتال فشرده سازی یا دستکاری نمی شوند به همین دلیل شرکت های تلفن روز به روز به سمت سویچینگ دیجیتال روی می آورند.

مقدمه ای بر GSM

مخابرات سلولی یکی از سریع ترین application های رو به رشد در صنعت ارتباطات است . هر روزه بر تعداد مشترکین این نوع ارتباط در جهان افزوده می شود . تجارت ارتباطات تلفن همراه به سرعت در CEPT ( دفاتر پست و مخابرات اروپایی ) در حال رشد و توسعه است . CEPT از طریق بازارهای پرقدرت تلفن همراه توسعه فناوری تلفن همراه را رهبری می نماید و همکاری های جدیدی در ضمینه سیستم های استاندارد ساز , پیاده سازی و اجرای این فناوری ها به وجود آورده است . یکی از مهمترین محصولات این استانداردها که در CEPT شکل گرفته است استاندارد GSM است . این استاندارد سیستم ارتباط تلفن همراه سلولی دیجیتالی نسل جدید را درCEPT اروپا توسعه داده است . برای اولین بار کار استاندارد سازی GSM جهت پیاده سازی این سیستم در سال 1991 صورت گرفته است .

معماری شبکه GSM

قبل از اینکه درباره معماری شبکه GSM توضیح دهیم بهتر است آشنایی کلی با آن داشته باشیم و در مورد عملکرد قسمت های مختلف آن اطلاعات کلی داشته باشیم .

چگونگی کارکرد شبکه تلفن همراه :

در شبکه تلفن ثابت , مخابرات با کشیدن دو رشته سیم مسی تا در منزل یا محل کار و دادن بوق , برای مشترک هویتی مشخص می کند . مرحله اول در شبکه مخابرات ” هویت ” یا شناسایی معتبر بودن مشترک است . مکان مشترک نیز دقیقا مشخص است و این دیگر نیاز به توضیح ندارد یعنی سوئیچ , هنگامی که کسی با این مشترک کار دارد راحت آن را پیدا کرده و به آن زنگ می زند . قسمت بعدی “محل ثبت charging” است یعنی مشترک هر چقدر با تلفن خود به دیگران زنگ بزند هزینه آن در سوئیچی که به آن متصل است ثبت می شود . قسمت بعدی ” ارائه سرویس های جانبی ” است مثل نمایشگر , شماره تلفن و انتقال مکالمه و … که این هم در سویچی که تلفن به آن متصل شده است انجام می گیرد .

پس به طور خلاصه شبکه تلفن ثابت مشخصات زیر را دارا می باشد :

1 – هویت یا شناسایی مشترک

2 – مکان مشخص جهت تماس گرفته شدن با آن

3 – محل ثبت charging

4 – ارائه سرویس های جانبی

در شبکه موبایل ما گوشی تلفنی داریم که بدون سیم است و از لحاظ فیزیکی به جایی متصل نیست و هر لحظه مکان خود را تغییر می دهد و ممکن است در یک روز در نقاط مختلف کشور حرکت کند . حالا سوال این است که چگونه باید چهار مشخصه بالا را برای آن پیاده کنیم ؟ قبل از هرچیز ذکر این مورد ضروری است که گوشی تلفن همراه را با روش بدون سیم (wireless) از طریق امواج الکترومغناطیسی با آنتنی که به آن BTS گفته می شود ارتباط دارد و از طریق آن به شبکه تلفن همراه وصل می شود ( به جای دو رشته سیم مسی ).

1 – تعیین هویت :

در تلفن همراه به علت تغییر مکان مشترک نیاز به مرکزی داریم که اطلاعات تمام مشترکین یک کشور و یا یک شرکت ارائه دهنده سرویس تلفن همراه در آن ثبت شود تا هر وقت شبکه نیاز داشت در اختیار شبکه قرار گیرد . به این مرکز HLR گفته می شود(Home Location Register) این مرکزها به صورت متمرکز در یک یا بعضا در نقاط محدودی از یک کشور ایجاد می شود . و برای اینکه یک مشترک امکان استفاده از شبکه را داشته باشد به مشترک کارتی به نام SIM(Subscriber Identity Module) داده می شود که این کارت وسیله شناسایی مشترک در شبکه است . پس اگر SIM کارت در تلفن همراه قرار گیرد و تعاریف مخصوص آن در HLR ثبت گردد مشترک هر جا از کشور که برود امکان تماس گرفتن و یا تماس گرفته شدن را دارا می باشد .

2 – مکان مشترک در شبکه تلفن همراه :

هنگامی که یک مشترک در شبکه حرکت می کند با تکنین هایی که به آن اشاره خواهیم کرد آخرین مکان آن در HLR ثبت می شود . بنابراین هر کس بخواهد به یک تلفن همراه زنگ بزند آخرین مکان آن از HLR پرسیده می شود و بعد به تلفن همراه زنگ می خورد .

3 – ثبت charging :

ثبت مقدار هزینه مکالمه موبایل تلفن همراه در آخرین سوئیچی که به تلفن همراه سرویس می دهد انجام می گیرد . مثلا مشترکی از گیلان به سمت تهران رفته و از آنجا به کرمان می رود و در طی مسیر چندین بار به نقاط مختلف تماس گرفته است , هنگامی که در محدوده گیلان بوده در سوئیچcharging گیلان ثبت شده و در تهران در سوئیچ های تهران و در کرمان هم در سوئیچ های کرمان ثبت می شود . در آخر کلیه هزینه مکالمات از سراسر کشور به مرکزی در تهران , که مرکز صورتحساب است ارسال می شود و بعد از جمع بندی و محاسبه برای مشترک صورتحساب ارسال می شود.

4 – ارائه سرویس های جانبی :

این سرویس ها توسط آخرین سوئیچ سرویس دهنده به تلفن همراه از طریق HLR سوال می شود که چه سرویس هایی باید در اختیار مشترک گذاشته شود مثل انتقال مکالمه , انتظار مکالمه , نمایشگر شماره و … سپس آن سرویس ها توسط آخرین سویچ سرویس دهنده در اختیار مشترک قرار می گیرد .

معماری شبکه GSM و عناصر تشکیل دهنده آن به صورت زیر می باشد .

1 – زیر سیستم شبکه 2 – زیر سیستم رادیویی 3 – زیر سیستم پشتیبانی و نگهداری

1 – زیر سیستم شبکه :

این سیستم شامل تجهیزات و فانکشنهای مربوط به مکالمات end – to – end , مدیریت مشترکین و Mobility می باشد و نیز مانند رابطی میان سیستم GSM و مراکز تلفن ثابت (PSTN) عمل می کند .

2 – زیر سیستم رادیویی

شامل تجهیزات و عملیاتی مربوط به مدیریت اتصالات مسیر رادیویی مانند Handover ها می باشد .

3 – زیر سیستم مرکز نگهداری و پشتیبانی(OMC) :

شامل فانکشن های نگهداری و پشتیبانی تجهیزات GSM می باشد و پشتیبانی رابط اپراتور شبکه را نیز بر عهده دارد . OMC به تمام تجهیزات داخل سیستم سوئیچینگ و BSC متصل می شود . در حقیقت عملیاتی نظارتی GSM یک کشور را انجام می دهد ( مانند دادن صورتحساب ) و یکی دیگر از مهمترین ویژگی های آن هم , عملیات نگهداری HLR یک کشور است .

بسته به سایز شبکه هر کشور می تواند بیشتر از یک OMC داشته باشد . مدیریت سراسری و متمرکز شبکه نیز توسط مرکز مدیریت شبکه MMC انجام می پذیرد . OMC نیز مسئول مدیریت منطقه شبکه می باشد .

بخش های مختلف تلفن همراه :

تلفن همراه شامل سه بخش کلی می باشد:

1 – Base Band(دیجیتال)

2 – RF(رادیویی)

3 – AF(صوتی)

بخش power supply وظیفه دریافت ولتاژ باتری , اندازه گیری آن و هچنین تنظیم آن را برعهده دارد و پس از این مرحله ولتاژ را به تمام قسمت های گوشی از جمله قسمت RF و AF و Digital می رساند و بخش دیجیتال توسط برنامه هایی که در حافظه هایش وجود دارد و همچنین توسط پردازشگر مرکزی خود یعنی CPU , کل مدارات را کنترل کرده و دستورات لازم را به آنها می دهد . بخش RF نیز وظیفه برقراری ارتباط با BTS( ) را برعهده دارد و سیگنالهایی مثل : سیگنال شماره گیری , سیگنال های صحبت کردن و داده ها را به شبکه می فرستد , همچنین یک سری اطلاعات مانند سیگنالهای صحبت کردن کاربر مقابل و داده های شبکه را نیز دریافت می کند . بخش AF هم در ارسال و هم در دریافت اطلاعات با قسمت RF در ارتباط است . در حالت ارسال , اطلاعات را از حالت آنالوگ به دیجیتال , و در حالت دریافت اطلاعات را از حالت دیجیتال به آنالوگ تبدیل می کند و از speaker پخش می شود.
آنتن :

آنتن وسیله ای است که برای دریافت یا انتشار امواج الکترومغناطیسی به کار می رود خواص آنتن در فرستندگی و گیرندگی شبیه هم است.

آنتن دارای مشخصاتی مثل مقاومت تابشی , توان تابشی , بهره آنتن و آمپدانس آنتن می باشد و از لحاظ ظاهری روی گوشی ها دارای حالات مختلفی می باشد.

پردازشگر CPU(central processing unit):

CPU واحد پردازشگر مرکزی می باشد و در واقع مغز یک سیستم موبایل است . واضح است که در این سیستم ساخته شده بر اساس Micro Processor نقش این قسمت به منزله مدیر و فرمانده کل سیستم می باشد . اعمال کلیه بخش های گوشی تحت نظارت این واحد بوده و این واحد می تواند از سایر بخش های گوشی برای انجام امور خود استفاده نموده یا نسبت به هماهنگ کردن انجام امور سایر بخش های گوشی یا تعیین وظایف آنها اقدام نماید .به هر حال توجه به این نکته ضرورییست که کلیه اعمال در یک گوشی تحت فرمان CPU به انجام می رسد . ولی CPU برای انجام دادن این کارها نیاز به یک سری حافظه دارد که در آنها سیستم عامل گوشی , اطلاعات ثابت , اطلاعات موقت و… ذخیره می شود.

حافظه های RAM و ROM :

در پردازش اطلاعات به وسیله CPU داده باید در RAM و ROM ذخیره شود . وظیفه ROM در گوشی ذخیره اطلاعات ثابت و دائمی است . این اطلاعات عبارتند از :

برنامه هایی برای کاراکترهای مورد نمایش روی LCD و برنامه های مربوط به RF و کلیه برنامه هایی که در کارکرد گوشی دخیل هستند . همچنین RAM وظیفه ذخیره موقت اطلاعات را بر عهده دارد . در ضمن اجرای برنامه به دلایل مختلف نیاز به ذخیره سازی اطلاعات به صورت داده و یا برنامه در حافظه می باشد . به همین جهت در گوشی علاوه بر ROM از RAM نیز برای ذخیره سازی اطلاعات به صورت موقت استفاده می گردد.

ICتغذیه (power supply)

وظیفه رساندن ولتاژ به تمام قسمت های مدار را بر عهده دارد . این IC زمانی که ولتاژ را از باتری دریافت می کند , آن را اندازه گیری کرده و سپس تبدیل به کد های دیجیتال کرده و به CPU می دهد , CPU مقدار شارژ باتری را روی صفحه نمایش نشان می دهد . این IC یک مبدل دیجیتال / آنالوگ نیز در داخل خود دارد که ارتباط دادن CPU و سیم کارت به خود را مربوط می سازد .

IC صوت :

این IC در واقع یک مبدل آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ است . امواج بعد از دمدلاسیون وارد IC صوت می شوند . ماهیت این سیگنالها دیجیتال است . این سیگنالهای دیجیتال از طریق خطوط ارتباطی میان IC صوت و قسمت دیجیتال به کمک CPU روی RAM ذخیره شده و دوباره IC صوت اطلاعات را از روی RAM میخواند و تبدیل به سیگنالهای آنالوگ میکند که از Speaker پخش می شوند.

صفحه نمایش (Liquid Crystal Display)LCD

کریستال مایع را یک گیاه شناس اتریشی در سال 1888 برای اولین بار در حین ذوب جامدی از مشتقات آلی کشف کرد . اما اولین LCD را یک کارخانه آمریکایی در سال 1986 ساخت . برای ساخت LCD دو شیشه پولارویدرا با 90 درجه اختلاف زاویه نسبت به هم قرار می دهند و یک کریستال مایع بین آنها می گذرد . کلیه اطلاعات مربوط به عملکرد دستگاه و پروسه در حال انجام بر روی صفحه نمایش نمایش داده می شود.

انواع LCD در تلفن های همراه :

1 – LCD تک رنگ (Monochrome LCD)

2 – LCD رنگی (Color LCD)

انواع LCD رنگی پر مصرف در گوشی :

1 – TFT(Thin Film Transistor LCD) : وضوح تصویر در این LCD بالا بوده و ضخامت کمتری دارند ولی گران قیمت می باشند .

2 – STN(Super Twisted Nematic) : قیمت آنها از TFT کمتر بوده ولی وضوح TFT را ندارند.

3 – TFD(Thin Film Diode) : ارزانتر بوده و وضوح تصویر TFT را نیز برخوردار می باشد.

انواع دیگری از LCD همچون UFB و SBE و EAD نیز در گوشی های تلفن همراه به چشم می خورد.

بلوتوث Bluetooth:

هر وسیله ای که برای انتقال اطلاعات خود از سیم استفاده نمی کند , از امواج رادیویی برای انتقال بهره می گیرد . در واقع امواج رادیویی سیگنال هایی هستند که قادر به انتقال صدا و تصویر و هرنوع data هستند. تلفن های همراه ارتباط خود را از طریق همین امواج برقرار می کنند . Bluetooth نوعی از ارتباط امواج رادیویی اما با برد کوتاه است و از پروتکل خاصی برای ارسال اطلاعات خود استفاده می کند .گوشی هایی که دارای بلوتوث می باشند , دارای یک مدار بوده که حاوی فرستنده و گیرنده رادیویی مجزا میباشد که در فرکانس ISM(Industrial Scientific Medical) که از فرکانس 2.40گیگا هرتز تا 2.48گیگاهرتز عمل می کند .

دسته بندی گوشی های موبایل از روی نرم افزار اصلی :

در حال حاضر با توجه به امکاناتی که همه گوشی ها تقریبا دارا می باشند (مانند دوربین , ضبط و پخش صوت و تصویر , صفحه نمایشگر رنگی و … مهمترین دسته بندی را شاید بتوان نرم افزار اصلی (Main Firmware) گوشی نامید .

بر این اساس می توان گوشی ها را به سه دسته تقسیم نمود, دسته اول گوشیهای دارای یک سیستم عامل , دسته دوم گوشی هایی که از پلتفرم های ساده جاوا و یا بلک بری استفاده می نمایند و دسته سوم گوشیهایی که فاقد هرگونه سیستم عامل و یا پلت فرم می باشند .

گروه اول یعنی گوشیهای دارای سیستم عامل نیز دارای چهار شاخه اصلی می باشند که عبارتند از :

1 – سیستم عامل سیمبین

2 – سیستم عامل ویندوز موبایل

3 – سیستم عامل پالم

4 – سیستم عامل لینوکس

گروه دوم نیز دارای دو زیر شاخه اصلی به صورت زیر می باشند :

1 – پلت فورم جاوا

2 – پلت فورم بلک بری

ابزار مورد نیاز عیب یابی و تعمیرات :

1 – Heater یا Hotjet :


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:32 | نویسنده : شهریار | بازدید : 645

هیتر دستگاهی است که با ایجاد حرارت قابل تنظیم همراه با باد ملایم جهت رفع قلع مردگی و تعویض قطعات و المانهای الکترونیکی روی برد کاربرد دارد .

2 – مواد مصرفی کار با هیتر :

در هنگام کار با هیتر در هنگام تعویض , نصب , رفع قلع مردگی و پایه سازی , نیاز به مواد مصرفی مثل مایع فلکسی , روغن لحیم و خمیر قلع می باشد.

3 – هویهESD قابل تنظیم :

جهت لحیم کاری های نقطه ای , سیم کشی , نصب یکسری قطعات مثل lcd های لحیمی , سوکت های پلاستیکی و یا دیگر قطعاتی که امکان نصب یا تعویض آنها با هیتر نمی باشد به کار می رود .

4 – قلع کش پمپی و قلع کش سیمی :

در هنگام کار با هیتر و هویه بعضی مواقع نیاز است که قلع کاملا از روی قطعه یا برد برداشته شود , یا حتی مواقعی که در حین کار دو یا چند نقطه توسط قلع به هم اتصال داده می شوند , که در حالتهای مختلف با استفاده از قلع کش سیمی یا پمپی می توانید این نقاط را از هم جدا کنید و اتصال را بر طرف نمایید .

5 – مولتی متر با تلرانس کم :

مولتی متر جهت اندازه گیری ولتاژ , جریان , مقدار مقاومت و غیره , در مدار کاربرد دارد و به دلیل اینکه در عیب یابی مقادیر بدست آمده کاملا مطمئن نیاز دارید باید از یک مولتی متر با تلرانس فوق العاده کم استفاده نمایید .

6 – منبع تغذیه دیجیتال با تلرانس فوق العاده کم :

این دستگاه جهت شوک دادن به باتری ها و همچنین تغذیه گوشیها , بدون باتری مخصوصا در هنگام عیب یابی و تست جریان کشی ها کاربرد دارد . به دلیل حساس بودن مقدار نمایش داده شده در خانه جریان در عیب یابی باید منبع تغذیه ای انتخاب کنید که از هر لحاظ مطمئن باشد .

7 – اولتراسونیک :

وظیفه این دستگاه سرویس اتوماتیک برد می باشد . این دستگاه با تولید امواج صوتی خاص , مواد موجود در مخزن این دستگاه را به زیر IC ها هدایت می کند که باعث رفع رطوبت و جرم گرفتگی ها می شود . البته این دستگاه در مناطقی که رطوبت هوا زیاد است کاربرد فوق العاده بیشتری دارد .

8 – هند بلوور :

این دستگاه با دمندگی شدید بعد از خارج شدن برد از التراسونیک و شستشوی آن با آب مقطر کاربرد دارد و با باد خیلی شدید رطوبت و جرم گرفتگی های باقیمانده را از روی برد و زیر IC ها بیرون می کشد .

9 – گیره مخصوص برد :

بعضی مواقع برای کارکردن روی برد ها و یا تعویض قطعات و کارهایی از این قبیل , نیاز است که برد را روی گیره مخصوص ببندید و سپس روی آن کار کنید . در هنگام بستن برد روی گیره باید دقت شود که به برد آسیب نرسد .

10 – آچار و پیچ گوشتی مخصوص جهت باز کردن گوشی ها :

این ابزار با فرم خاصی که دارند از ضروری ترین ابزار جهت تسهیل در باز کردن گوشی هستند.

11 – دستبند آنتی استاتیک :

در حین کار برای جلوگیری از رسیدن الکتریسیته ساکن بدن به برد و صدمه ندیدن قطعات از این دستبند استفاده می شود که گیره آن به زمین متصل می شود.

12 – لوپ یا میکروسکوپ :

در هنگام تعمیرات گاهی نیاز است نقاطی را از لحاظ ظاهری کاملا بررسی کنید . مثل سوکتهای اتصال قطعات , پایه های IC ها و … همچنین برای تنظیم IC ها روی برد پیش از لحیم کاری نیاز به دید دقیق می باشد که این دستگاه جهت تسهیل در این امور به کار میرود . درصد بزرگنمایی مورد نیاز این دستگاه از 20Xتا 40X مورد نیاز است.

13 – انواع شابلون :

ورقهای فلزی هستند که در اشکال مختلفی برای IC های مختلف موجود می باشند . با استفاده از این ورق ها و خمیر قلع و بکار گیری تکنیکهای خاص میتوان برای آی سی های BGA و Micro BGA پایه سازی کرد .

عیب یابی :

یکی از مشکلاتی که بعضی از تعمیرکاران تلفن همراه یا کسانی که شروع به این کار می کنند با آن مواجهند , این است که به دلیل نداشتن دستگاههای تعمیراتی مدرن و همچنین نداشتن تجربه کافی در روش های علمی و تخصصی عیب یابی بر روی گوشی های تعمیری مانور زیادی نمیتوانند بدهند , در نتیجه این مساله منجر به صدمه زدن به بقیه قسمت های گوشی و یا دلسردی تعمیر کاران می گردد. در ادامه روش های عیب یابی صحیح و علمی با کمترین امکانات بیان می شود.

مراحل تعمیراتی گوشی های خاموش :

1 – تست باتری از نظر ولتاژ و جریان

2 – باز کردن گوشی و بررسی ظاهری آن و در صورت نیاز , سرویس عمومی و اولتراسونیک

3 – اتصال گوشی به منبع تغذیه و تست جریان کشی شامل سه حالت :

الف : جریان کشی لحظه ای

ب : بدون جریان کشی

ج : جریان کشی بالا که خود شامل سه حالت :

ج -1 : جریان کشی بالا بعد از سوییچ

ج –2 : اتصال کامل

ج – 3 : جریان کشی قبل از سوییچ

انواع مشکلات در گوشی و روش عیب یابی :

مشکلات عدم شارژ :

عیب یابی توسط اندازه گیری ولتاژ خروجی که خود شامل حالات زیر است :

الف : ولتاژ در خروجی صفر است .

1 – کانکتور شارژ بررسی شود .

2 – فیوز بخش شارژ بررسی شود.

3 – سلف مدار شارژ بررسی شود.

4 – دیود مدار شارژ بررسی شود.

5 – IC کنرل شارژ بررسی شود .

ب : ولتاژ خروجی وجود داشته باشد ولی مقدار آن صحیح نباشد :

اگر کمتر بود :

1 – برد توسط اولتراسونیک شسته شود .

2 – مسیر شارژ بررسی شود.

3 – IC کنترل شارژ بررسی شود .

اگر بیشتر بود :

1 – IC منبع تغذیه بررسی شود .

ج : ولتاژ خروجی طبیعی باشد ولی عملیات شارژ روی صفحه دیده نشود :

1 – بررسی نرم افزاری

2 – خرابی مقاومت NTC که در مسیر Btemp باتری قرار دارد .

البته در بعظی گوشی ها با قطعی پایه BSI کانکتور باتری نیز این حالت به وجود می آید.

مشکلات تصویر :

عیب یابی این مشکل به صورت زیر است :

1 – محل اتصال LCD به برد بررسی شود (برای گوشی هایی که اتصال LCD به برد به صورت پدی یا فنری است )

2 – مسیر ارتباط LCD به برد بررسی شود (برای گوشی هایی که مسیر بین LCD و برد از نوع Flex cable می باشد)

3 – LCD تست شود .

4 – بررسی فیلتر های ESD مربوط به مسیر صفحه نمایش

5 – بررسی CPU(ایجاد مشکل تصویر از طریق CPU به ندرت پیش می آید )

عدم شناسایی سیم کارت :

1 – بررسی کانکتور پایه های سیم کارت

2 – بررسی فیلتر ESD مربوط به سیم کارت(تعویض یا رفع قلع مردگی )

3 – بررسی مسیر فیلتر ESD تا کانکتور سیم کارت

4 – بررسی IC منبع تغذیه(تعویض یا رفع قلع مردگی)

عدم کارکرد ویبراتور :

1 – تست ویبراتور

2 – بررسی محل ویبراتور به برد

3 – بررسی راه انداز مربوط به ویبراتور

4 – بررسی مسیر ویبراتور تا تغذیه ( معمولا در صورت آب خوردگی دستگاه و خرابی سلف ها در این مسیر )

5 – بررسی تغذیه مربوط به ویبراتور(تعویض یا رفع قلع مردگی )

مشکلات صوت :

الف : قطع شدن صدای زنگ و موسیقی

1 – منوی گوشی بررسی شود .

2 – بازر زنگ یا در واقع همان اسپیکر مربوط به زنگ تست شود .

3 – محل اتصال بازر زنگ به برد بررسی شود .

4 – مسیر ارتباطی بازر زنگ به برد بررسی شود مخصوصا در گوشی هایی که توسط Flex Cable به برد اتصال پیدا می کنند.

5 – بررسی آمپلی فایر مربوطه (Audio Amplifier) (تعویض یا رفع قلع مردگی)

ب : عدم ارسال صوت

قبل از باز کردن گوشی با هندزفری ارسال صوت بررسی شود:

با هندزفری ارسال صوت داریم :

1 – میکروفن تست شود

2 – محل اتصال میکروفن به برد تست شود

3 – مسیر ارتباطی میکروفن به برد تست شود

4 – فیلتر ESD مربوط به مسیر میکروفن تست شود .

با هندزفری ارسال صوت نداریم :

1 – مندز فری و محل اتصال آن به برد تست شود

2 – فیلتر ESD مربوط به مسیر هندزفری تست شود

3 – IC رابط هندز فری تست شود(اینIC در بعضی گوشی ها وجود ندارد )

4- DSP مربوط به صوت تست شود (Audio DSP در هنگام ارسال صوت وظیفه تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال را بر عهده دارد ولی اکثرا در گوشی های جدید این وظیفه بر عهده آی سی منبع تغذیه می باشد )

5 – آی سی منبع تغذیه بررسی شود.

ج : عدم دریافت صوت :

قبل از باز کردن گوشی با هندزفری دریافت صوت بررسی شود :

با هندز فری دریافت صوت داریم :

1 – Speaker تست شود .

2 – محل اتصال Speaker به برد چک شود .

3 – مسیر ارتباطی Speaker به برد چک شود .

4 – مسیر مربوط به Speaker تا DSP Audio و یا Power Supply IC چک شود

با هندز فری دریافت صوت داریم :

1 – هندز فری و محل اتصال آن به برد چک شود .

2 – بررسی فیلتر ESD مربوط به مسیر هندزفری

3 – IC رابط هندزفری چک شود .

4 – DSP Audio IC یاPower Supply IC بررسی شود .


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:32 | نویسنده : شهریار | بازدید : 251

ثمره جمع آوری چند ساله اطلاعات ما از سایتهای بزرگ تعمیرات موبایل ایران و جهان را به 1 باره در خدمتتات قرار میدهیم :

قابل توجه تعمیرکاران

چه مبتدی چه حرفه ای

آیا به دنبال یک مجموعه بینظیر و کاملا جامع از تعمیرات کلیه موبایلها و تمامی موضوعات تعمیرات موبایل می باشید ؟

آیا به دنبال گنجینه ای از کاملترین و جدید ترینهای تعمیرات موبایل پس از سالها جمع اوری میباشید ؟

پس اگر به دنبال يك بانك اطلاعاتي كامل و كاربردي تعمیرات موبایل بيش از 33000 مطلب تعميراتي . عكسهاي تعميراتي.پرسش وپاسخ نكات کلیدی شگرد اموزش نقشه-اسمبل باکس و….و نرم افزارهاي تعميراتي و هر موضوعي كه تنها به تعميرات نرم افزاري و سخت افزاري موبايل به صورت كاملا طبقه بندي شده پس از 2 سال جمع آوري ميباشيد و هر روز هم در حال به روز رسانی می باشد

اگر به دنبال يك مرجع كامل در رابطه با كليه مباحث آموزش و نکات ریز و درشت باكسها مي باشيد(42 باكس موبايل )

اگر به دنبال قدیمیترین و جدیدترین نقشه های موبایل حاوی هزاران schematic-plc-pcb-block diagram که همگی هم به صورت pdf میباشند(از مزایای این نوع فایلها: برای جستجو کردن راحت قطعات و زوم بالای این نقشه ها)(در حال حاضر با آپدیت 2372 شماتیک PLC PCB و..)

اگر به دنبال مراجع کامل از کلیه راه حلهای نرم افزاری و سخت افزاری کلیه موبایلها حتی گوشیهایی مثل htc-sagem-philips-pantech-iphone-imateو…میباشید

اگر به دنبال آخرین عکسهای تعمیراتی-نقشه-اسمبل-پرسش و پاسخ-نرم افزارهای گوشیهای مختلف برای مقاصد مختلف به صورت عمومی و یا منحصر به فرد برای گوشیهای مورد نظر خود و… کاملا طبقه بندی شده میباشید

اگر به دنبال باز كردن بيش از صدها مدل از گوشيهاي موبايل ميباشيد (در حال حاضر با آپدیت 665 مدل)

اگر ميخواهيد حتی بلافاصله بعد از اموزش بدون ترس و دلهره مشغول به کار شوید

اگر حتی حرفه ای هستید و به دنبال یک کلکسیون کامل از تمامی راه حلهای تعمیراتی موبایل می باشید

اگر تنها به دنبال يك مرجع كامل و كاملا كاربردي از جديد ترينها و كاملترينهای موبایل ميباشيد

و اگر …..


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:32 | نویسنده : شهریار | بازدید : 304

آموزشگاه تعمیرات موبایل ( تلفن همراه ) رایا همراه با مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور. وابسته به وزارت تعاون,كار ورفاه اجتماعی با اعطای گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای . آموزش ترفندها و قلق های تعمیراتی سخت افزار و نرم افزار به صورت حرفه ای . با امکاناتی از قبیل : خوابگاه , معرفی به کار,انواع سی دی و جزوات آموزشی . پشتیبانی و ساپورت بعد از دوره در صورت برخورد با مشکل . مربیان مجرب و فارغ التحصیل ارتباطات از کشور آمریکا . وام خود اشتغالی و… در خدمت شما عزیزان و علاقمندان به این رشته می باشد.همیشه در تعمیرات به روز باشید . اطلاعات انواع گوشی ها و نرم افزارها .نقشه مدارهای گوشی ها به صورت رایگان در سایت برای تمامی کارآموزان عزیز . در قسمت تالار گفتگوی وب سایت رایا همراه هر گونه سوالی که میخواهید مطرح نمایید آموزش انواع boxاز قبیل :UFST- SE TOOL – XTC Clip , ATF,… موسس و مدیریت کل سایت و آموزشگاه و از اساتيد كادر آموزشي:محمدرضا پوراسدی تلفن: 02166966178 و 02166966179 و 09125033698 آدرس : تهران میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی بعد از خیابان جمهوری نرسیده به خیابان آذربایجان سمت راست خیابان- برج 207 طبقه 5 واحد 14 با امکانات رفاهی نظیر آسانسور برج 207 و نزدیک بودن آموزشگاه به مترو


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:32 | نویسنده : شهریار | بازدید : 342

آموزش تعمیرات موبایل , تبلت

این بخش شامل تخصصی ترین و حرفه ای ترین مبحث تعمیرات می باشد. علاقمندان به این بخش میتوانند …
آموزشگاه تعمیرات گوشی تلفن همراه موبایل – انستیتو تخصصی کامتک

آموزش تعمیر گوشـی | آموزش تعمیرات تـلفن همراه | آموزش تعمیر …
آموزش تخصصی تعمیر تبلت و موبایل – انستیتو تخصصی کامتک

حرفه ای ترین مرکز آموزشی تبلت در ایران | مرکز تخصصیhttp://www.rayantamirat.com/ …
سازمان فنی وحرفه ای کشور

سازمان فنی وحرفه ای کشور , ( کد 1972 ) , آموزش فوق تخصصی , تعمیرات موبایل , سخت افزار – نرم …

ميدان انقلاب 66947718

پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
انستیتوانفورماتیک برتر

انستیتوانفورماتیک برتر , آموزش تعمیرات فوق تخصصی , موبایل ، تبلت ، لپ تاپ , هارد ، تلویزیون …

66127629 – 66127519

پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت

مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , تبلت – آیفون – اندروید

2 و 77188001

پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
«متخصصان موبایل»

«متخصصان موبایل» , آموزشی تخصصی تعمیرات , بامجوزازسازمان فنی وحرفه ای , شهریه دولتی …

88894358و88894352

پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
( آموزشگاه رایا همراه )

( آموزشگاه رایا همراه ) , آموزش فوق تکنیکال موبایل , اپل اندرویدhtcتبلت آی پدبا خوابگاه …

09307317293و9 – 66966178

پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
«متخصصان موبایل»

«متخصصان موبایل» , آموزشی تخصصی تعمیرات , بامجوزازسازمان فنی وحرفه ای , شهریه دولتی …

88894358و88894352

سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت

مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , تبلت – آیفون – اندروید

2 و 77188001

سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
آموزش حرفه ای و فوق تخصصی

آموزش حرفه ای و فوق تخصصی , تعمیرات موبایل و تبلت , کاملا پیشرفته

66462283

سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
انستیتوانفورماتیک برتر

انستیتوانفورماتیک برتر , آموزش تعمیرات فوق تخصصی , موبایل ، تبلت ، لپ تاپ , هارد ، تلویزیون …

66127629 – 66127519

سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
( آموزشگاه رایا همراه )

( آموزشگاه رایا همراه ) , آموزش فوق تکنیکال موبایل , اپل اندرویدhtcتبلت آی پدبا خوابگاه …

09307317293و9 – 66966178

سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
« آموزشگاه افق همراه »

« آموزشگاه افق همراه » , آموزش تخصصی باکس و , نرم افزارآیفون واندرویدو…

77493505

سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
سازمان فنی وحرفه ای کشور

سازمان فنی وحرفه ای کشور , ( کد 1972 ) , آموزش فوق تخصصی , تعمیرات موبایل , سخت افزار – نرم …

ميدان انقلاب 66947718

سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

همشهری
انستیتو انفورماتیک برتر

انستیتو انفورماتیک برتر , مبتدی بیائید … ! , آموزش تعمیرات موبایل , تبلت،لپ تاپ،کامپیوتر،هارد …

66127629 66127519

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
( آموزشگاه رایا همراه )

( آموزشگاه رایا همراه ) , آموزش فوق تکنیکال موبایل , اپل اندرویدhtcتبلت آی پدبا خوابگاه …

09307317293و9 – 66966178

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت

مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , تبلت – آیفون – اندروید

2 و 77188001

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
مجتمع فنی تهران پایتخت

مجتمع فنی تهران پایتخت , 15 سال سابقه حرفه ای , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , تبلت ، اپل …

77227895 – 66123878

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
تهران پویا

تهران پویا , سازمان فنی وحرفه ای کشور , ( کد 1088 ) , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , سخت افزار …

ميدان انقلاب 66947718

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
«متخصصان موبایل»

«متخصصان موبایل» , آموزشی تخصصی تعمیرات , بامجوزازسازمان فنی وحرفه ای , شهریه دولتی …

88894358و88894352

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
( آموزشگاه رایا همراه )

( آموزشگاه رایا همراه ) , آموزش فوق تکنیکال موبایل , اپل اندرویدhtcتبلت آی پدبا خوابگاه …

09307317293و9 – 66966178

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
انستیتو انفورماتیک برتر

انستیتو انفورماتیک برتر , مبتدی بیائید … ! , آموزش تعمیرات موبایل , تبلت،لپ تاپ،کامپیوتر،هارد …

66127629 66127519

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت

مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , تبلت – آیفون – اندروید

2 و 77188001

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
تهران پویا

تهران پویا , سازمان فنی وحرفه ای کشور , ( کد 1088 ) , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , سخت افزار …

ميدان انقلاب 66947718

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
آموزش تضمینی موبایل وتبلت

آموزش تضمینی موبایل وتبلت , سخت افزار و نرم افزار , توسط مخترع و مبتکر تعمیرات

پژواك تهران 66435274

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
آموزش حرفه ای و فوق تخصصی

آموزش حرفه ای و فوق تخصصی , تعمیرات موبایل و تبلت , کاملا پیشرفته

66462283

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
مجتمع فنی تهران پایتخت

مجتمع فنی تهران پایتخت , 15 سال سابقه حرفه ای , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , تبلت ، اپل …

77227895 – 66123878

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری
«متخصصان موبایل»

«متخصصان موبایل» , آموزشی تخصصی تعمیرات , بامجوزازسازمان فنی وحرفه ای , شهریه دولتی …

88894358و88894352

یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

همشهری


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:32 | نویسنده : شهریار | بازدید : 268

[( آموزشگاه رایا همراه )]
( آموزشگاه رایا همراه )

( آموزشگاه رایا همراه ) , آموزش فوق تکنیکال موبایل , اپل اندرویدhtcتبلت آی پدبا خوابگاه
09307317293و9 – 66966178
[«متخصصان موبایل»]
«متخصصان موبایل»

«متخصصان موبایل» , آموزشی تخصصی تعمیرات , بامجوزازسازمان فنی وحرفه ای , شهریه دولتی باتخفیف استثنایی , باهرسطح معلوماتی که شمادارید , تدریس توسط اساتیدفنی حرفه ای , یک جلسه مهمان درکلاس رایگان , «تهران:میدان ولیعصر» , معرفی خوابگاه جهت شهرستانی ها.
88894358و88894352
[مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت]
مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت

مجتمع فنی مهندسی تهران صنعت , آموزش تخصصی تعمیرات موبایل , تبلت – آیفون – اندروید
2 و 77188001
[سازمان فنی وحرفه ای کشور]
سازمان فنی وحرفه ای کشور

سازمان فنی وحرفه ای کشور , ( کد 1972 ) , آموزش فوق تخصصی , تعمیرات موبایل , سخت افزار – نرم افزار , آیفون – سامسونگ و… , ارائه مدرک فنی وحرفه ای
ميدان انقلاب 66947718
[انستیتوانفورماتیک برتر]
انستیتوانفورماتیک برتر

انستیتوانفورماتیک برتر , آموزش تعمیرات فوق تخصصی , موبایل ، تبلت ، لپ تاپ , هارد ، تلویزیون های پیشرفته , اعطای مدرک بین المللی معتبر , تامین تجهیزات کارگاهی
66127629 – 66127519


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:30 | نویسنده : شهریار | بازدید : 597

مدت دوره :

50 ساعت
ساعت و روز برگزاری دوره آموزشی به صورت توافقی میباشد.( ملاک پایان دوره، یادگیری کامل دوره آموزشی میباشد)

چرا رایان ویژن …
– پرداخت شهریه به صورت نقد و اقساط
– حضور کارآموز در کارگاه فنی شرکت به مدت 3ماه پس از دوره آموزش تعمیرات موبایل
– جلسه اول به صورت آزمایشی و رایگان
– پشتیبانی ( قطعاتی و اطلاعاتی ) به صورت دائمی ویژه کارآموزان دوره آموزش تعمیرات موبایل
– کار درکارگاه عملی و 100% تضمینی
– خوابگاه برای کارآموزان عزیز شهرستانی جهت حضور مستمر در دوره آموزش تعمیرات موبایل
– تعمیرات کلیه قطعات توسط کارآموزان عزیز با نظارت بخش فنی شرکت در دوره آموزش تعمیرات موبایل
– برگزاری کلاسهای آموزشی به صورت خصوصی و تکنفره در دوره آموزش تعمیرات موبایل
– بدون محدویت زمانی و تا فراگیری کامل دوره آموزشی
– برگزاری دوره های آموزشی رایگان هر 3 ماه یکبار جهت بروزرسانی اطلاعاتی و فنی ویژه کارآموزان به مدت 5 سال

مطالب دوره :
– شناسایی کلیه ICها و CHIPها در انواع موبایل
– تحلیل مدار POWERING همراه باشماتیک انواع موبایل در طی دوره آموزش تعمیرات موبایل
– آموزش مبانی الکترونیک ، IC شناسی ، تست و تعویض قطعات در دوره آموزش تعمیرات موبایل
– آموزش شابلون زدن یا به اصطلاح ریبال کردن انواع چیپ به صورت صحیح با توپ قلع و خمیر قلع در طی دوره آموزش تعمیرات موبایل
– آموزش تعمیر وایرلس و بلوتوث انواع موبایل ( WIFI , BT )
– آموزش تعمیرات دوربین موبایل
– آموزش تعمیرات اسپیکر موبایل
– آموزش تعمیرات و رفع ایراد مشکل آنتن و پرش آنتن
– آموزش رفع ایراد مشکل شارژ
– آموزش تعمیر و تعویض LED و LCD( آموزش تعمیرات موبایل )
– آموزش تعمیر و تعویض کیبورد
– آموزش تعمیر و تعویض میکروفون
– آموزش رفع مشکلات vibre
– آموزش رفع ایراد مشکل پرش صفحه نمایش
– آموزش تعمیر و تعویض جوی استیک
– رفع ایراد مشکل باطری و غیره…

– آشنایی کامل با کلیه مدارها و نحوه تست و رفع عیوب آنها همچون مدار آنتن (در TX و RX ) ، مدار sound ، مدار شارژ ، مدار کيبورد ، مدار سيم کارت ، مدار داخلي باطري ها و …


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:30 | نویسنده : شهریار | بازدید : 218

هدف دوره: فراگیری تعمیرات فوق تخصصی انواع موبایل و تبلت ( سخت افزار و نرم افزار ) بصورت کاملا عملی
درباره دوره: تعمیرات فوق تخصصی سخت افزار و نرم افزار انواع گوشی های موبایل با تکنولوژی های مختلف (جاوا،سیمبین،اندروید،مک) حتی برند آیفون
و تعمیرات فوق تخصصی سخت افزاری و نرم افزاری انواع تبلت با تکنولوژی های مختلف

بازار کار فارغ التحصیلات دوره آموزش تعمیر موبایل – آموزش تعمیرات تبلت :

از زمان رایانه های اولیه که در سال 1941 ساخته شده بودند تا کنون فناوری های دیجیتال رشد گسترده ای نموده اند و امروزه به شکل های نوین و گسترده ای وجود دارند.
دیگر تقریبأ خانه ای نیست که در آن یک کامپیوتر شخصی یا رو میزی وجود نداشته باشد و کاربرد بسیار بالایی در زندگی تمام افراد دارد.
کم کم با ورود موبایل به ایران و در جند سال گذشته با ورود موبایل های هوشمند و تبلت کم کم گوی سبقت را موبایل ها و تبلت ها از رایانه ها ربوده و بعنوان ابزاری همه جانبه توانسته در تمامی خانواده ها بعنوان وسیله ای شخصی حداقل به تعداد اعضای هر خانواده وجود داشته باشد

برای فارغ التحصیلان رشته آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات تبلت بازار کار گسترده ای در تمامی مغازه ها و فروشگاه های سطح شهر,شرکت های خصوصی,مراکز گارانتی و سازمان ها وجود دارد.


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:30 | نویسنده : شهریار | بازدید : 228

شرکت سامسونگ خود را متعهد به ارائه خدمات مطلوب با سرعت و کیفیت بالا دانسته و به همین دلیل این شرکت دارای مجهزترین مرکز خدمات مشتریان تلفن همراه در ایران می باشد.
کادر مجرب این مرکز در شرکت سامسونگ آموزش دیده آموزش تعمیرات موبایل و دارای گواهینامه های معتبر بین المللی می باشند. ضمناً این مرکز از پیشرفته ترین تجهیزات برای تعمیرات، تست، کالیبراسیون و کنترل کیفیت تلفن همراه بهره می گیرد.
شرکت دارای بیش از 150 نمایندگی خدمات مشتریان در اقصی نقاط کشور بوده و این فهرست همچنان رو به افزایش می باشد.
کلیه نمایندگیهای شرکت در مرکز آموزش خدمات مشتریان بطور منظم آموزشهای لازم را دیده و در صورت کسب امتیاز لازم گواهینامه پایان دوره کسب می نمایند.
انبار قطعات مرکز خدمات مشتریان مجموعه کاملی از کلیه قطعات گوشیهای وارداتی شرکت را برای مرکز و همچنین شبکه نمایندگی تأمین نموده و برنامه ریزی آن به نحوی است که قبل از ورود هر مدل گوشی جدید به بازار قطعات آن تأمین می گردد.
مرکز پاسخگویی تلفنی خدمات همراه سرویس خاورمیانه با شماره تلفن 84030 آماده راهنمایی مشتریان گرامی در زمینه های گوناگون تلفنهای همراه سامسونگ می باشد.


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 05 ارديبهشت 1394 | 17:30 | نویسنده : شهریار | بازدید : 242

جله مهر: می‌خواهید گوشی‌تان چه امکاناتی داشته باشد و چگونه کار کند؟ تاکنون شما باید یک گوشی آماده را با فهمیدن مشخصات فنی آن می خریدید و تا زمانی که آن را داشتید از همان امکانات استفاده می‌کردید. با طرح گوگل و موتورولا اما به زودی هر کسی می‌تواند گوشی خود را بسازد و بدون نیاز به تخصص خاصی اگر بخشی از آن خراب شد آن قسمت را تعویض کند. پیش از این یک طراح هلندی این ایده به ذهنش رسیده و آن را مطرح کرده بود و قرار است او در این پروژه به گوگل مشاوره دهد.

کاربران بر اساس این طرح می‌توانند یک بسته پایه اصلی گوشی را خریداری کنند و پس از آن بخش‌های دیگری که می‌خواهند را بر اساس سلیقه خودشان به آن اضافه می‌شود و صد البته چون پروژه مال گوگل است سیستم عامل تلفن همراهتان آندروید خواهد بود. به عقیده بسیاری این طرح می‌تواند تحول جدی در صنعت موبایل ایجاد کند.

تعمیر موبایل,تعمیر موبایل سامسونگ,تعمیر موبایل نوکیا,تعمیر موبایل htc,تعمیرات موبایل سامسونگ,تعمیرات موبایل نوکیا,تعمیر موبایل,تعمیرات موبایل htc,تعمیرات موبایل تخصصی,تعمیرات موبایل سونی اریکسون,دنیای موبایل

به گفته مقام‌های موتورولا که چند وقت پیش توسط گوگل خریداری شد با استفاده از این شیوه هر کسی می‌تواند گوشی تلفن همراهش چه شکلی باشد و چه امکاناتی داشته باشد. مثلاً اگر کسی نیاز به نمایشگر جدید دارد می‌تواند خیلی راحت نمایشگر فعلی خود را جدا کند و ال‌سی‌دی جدید را مثل یک بخش از لگو جا بزند. اگر خیلی پیامک باز هستید می‌توایند صفحه‌کلید به گوشی خودتان اضافه کنید یا باتری با ظرفیت بالاتر روی گوشی‌تان بگذارید. از کیفیت دوربین فعلی‌تان راضی نیستید؟ کافی است یک قطعه دوربین که عکس‌های با رزولوشن بالاتر می‌گیرد بخرید و آن را نصب کنید. اگر بلوتوث مثلاً لازم ندارید در هزینه‌هایتان با حذف آن صرفه‌جویی‌ می‌کنید و گوشی ارزان‌تری خواهید داشت.

علاوه بر این مشکلات تعمیر گوشی‌های تلفن همراه بسیار کمتر خواهد شد. در حال حاضر شما در صورت کوچکترین مشکل در بخشی از گوشی تلفن همراهتان مجبور می‌شوید مثلاً تاچ یا نمایشگر آن را عوض کنید و هزینه زیادی برای تعمیرات هم بدهید. با استفاده از تلفن‌های جدید شما کافی است به فروشگاه بروید و با خرید قطعه جدید،بخش قبلی را خودتان جدا کنید و گوشی‌تان را سرهم کنید.

یک طراح هلندی مشابه برنامه گوگل را در ذهن داشت و قرار است در برنامه گوگل مشارکت کند.

گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایرانگردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
برچسب ها: تعمیر موبایل سامسونگ. تعمیر موبایل نوکیا. تعمیر موبایل htc. تعمیرات موبایل سامسونگ. تعمیرات موبایل نوکیا. تعمیر موبایل. تعمیرات موبایل htc. تعمیرات موبایل تخصصی. تعمیرات موبایل سونی اریکسون. دنیای موبایل.


ادامه ي مطلب . . .

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,